|  | 

Wakacje w górach 2012

wczasy egipt listopad 2012

wczasy egipt listopad 2012
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

agroturystyka (1)Nieco inny wypoczynek
Przeludnione plaże z głośną muzyką, hałaśliwe towarzystwo innej narodowości, żar lejący się z nieba, spędy turystów w muzeach – to minusy i elementy odstraszające ludzi od wakacji w modnych kurortach nad ciepłymi morzami. Ktoś, kto szuka ciszy i wypoczynku, kontaktu z naturą wybierze raczej agroturystykę. Agroturystyka, a więc wypoczynek na terenach wiejskich polega na aktywnym wypoczynku w gospodarstwie rolnym, gdzie oprócz noclegów można spożywać wspólne posiłki z gospodarzami, uczestniczyć w pracach rolnych, obserwować jak na co dzień wygląda hodowla zwierząt. Ponieważ taka forma wypoczynku stała się bardzo popularna, nie tylko wśród Polaków, rolnicy traktują agroturystykę jako alternatywne źródło zarobku i starają się zachęcić gości do wizyty, powrotów dbając o komfort, warunki oraz atrakcje. Jak można spędzić czas w gospodarstwie agroturystycznym? Urządzając wycieczki do lasu, wędkując, jeżdżąc konno, pomagając gospodarzom, biorąc udział w zajęciach z rzemiosła tradycyjnego, przygotowywaniu regionalnych potraw, pływając łódką po jeziorze lub rzece. Takie wakacje mogą być naprawdę ciekawe.

Inne artykuły o turystyce:

agroturystyka-bialystok

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Podróżne po Ojcowskim Parku Narodowym

    Podróżne po Ojcowskim Parku Narodowym

    Dla miłośników przyrody znajdzie się wiele ciekawych miejsc w Polsce. Jednym z nich jest oczywiście Ojcowski Park Narodowy położony jest w Dolinie Prądnika. Występuje tutaj około tysiąca gatunków rzadkich roślin naczyniowatych. Najpiękniejszymi wśród nich są między innymi brzozy ojcowskie, lilie złotogłów, wiśnie karłowate oraz polodowcowe obrazki plamiste. Fauna w Ojcowskim Parku Narodowym jest reprezentowana przez

  • Plusy i minusy zagranicznych wojaży

    Plusy i minusy zagranicznych wojaży

    Zarówno krajowe, jak i zagraniczne wycieczki wiążą się z pewnymi zaletami, ale także i wadami. W tym tekście przyjrzymy się jednak plusom i minusom zagranicznych wycieczek. Zaczniemy oczywiście od tych dobrych stron. Z pewnością pierwszym plusem jaki nam się nasuwa jest to, że podczas zagranicznych wycieczek mamy możliwość zobaczenia czegoś, czego nie ma nigdzie indziej.