|  | 

Wczasy listopad 2012

Najchętniej odwiedzane miejsca za granicą

Najchętniej odwiedzane miejsca za granicą
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wycieczki zagraniczne cieszą się zawsze bardzo dużym powodzeniem. Są jednak wśród miejsc na świecie takie, do których ciągnie bardzo wiele ludzi. Właśnie te miejsca są najchętniej polecane w przewodnikach, a także przez biura podróży.

Są to także miejsca oferujące nam wakacje w całkiem przystępnych cenach. Do jakich więc miejsc za granicą najchętniej jeżdżą Polacy? Przede wszystkim należy tutaj wymienić Egipt ze względu na swój ciepły, a wręcz upalny klimat, a także egzotyczne zabytki takie jak piramidy. Możliwość jazdy na wielbłądzie, a także zapoznanie się z kulturą północnej Afryki jest naprawdę ekscytująca dla wielu z nas.

Oprócz tego Polacy chętnie odwiedzają Tunezję. Dzieje się tak dlatego, że wycieczki w to miejsce nie są nadto drogie, a kraj obfituje w ciekawe zabytki oraz także zaprasza wszystkich wielbicieli ciepła takimi właśnie klimatami. Także bardzo popularna jest Turcja. Tutaj fascynuje Polaków nie tylko odmienność, ale i kuchnia, która jest naprawdę doskonała. Jednym z częściej odwiedzanych krajów jest także Grecja, jednak ze względu na wcześniejsze wydarzenia w tym kraju, zainteresowanie nim nieco zmalało. Do zobaczenia jest tam jednak wiele ciekawych zabytków. Kuszą także przejrzyste wody.

Oprócz tego lubimy także wygrzewać się w Chorwacji. Jednym z często odwiedzanych krajów jest także Bułgaria. Polacy nie rezygnują także z wycieczek na egzotyczne wyspy, chociażby Malediwy. Tam można bowiem w pełni wypocząć.

Inne artykuły o turystyce:

najchetniej-odwiedzane-miejsca-za-granica

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Przemierzając Szlak Orlich Gniazd

    Przemierzając Szlak Orlich Gniazd

    Wielu turystów jest zauroczonych pięknem Jury Krajowsko-Częstochowskiej, dlatego decydują się na odwiedzenie dużej ilości miejsc zlokalizowanych na jej terenie. Szlak Orlich gniazd jest przepięknym szlakiem pieszym, liczącym sobie przeszło 160 kilometrów długości. Jego twórcą jest Kazimierz Sosnowski. Szlak oznaczony jest kolorem czerwonym i jest numerem jeden wśród polskich szlaków pieszych. Jego trasa zaczyna się w

  • Wakacje za granicą gwarancją dobrej zabawy

    Wakacje za granicą gwarancją dobrej zabawy

    Chcąc się dobrze bawić warto rozważyć możliwość wyjazdu zagranicznego na wakacje. Dzięki temu możemy bowiem odwiedzić nieznane dotąd miejsca. Dla wielu zagraniczne wakacje są prawdziwą, niezapomnianą przygodą, dlatego też samo to, że wyjeżdżają wprawia ich już w dobry nastrój i pozwala cieszyć się każdą chwilą. Na zagranicznych wakacjach mamy w zasadzie nieograniczone pole do manewru