|  | 

Wakacje w górach 2012

last minute sierpień 2015

last minute sierpień 2015
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_zdjecie19.jpgGłównymi odbiorcami ryb duńskich są Niemcy, Wielka Brytania, Szwecja i Stany Zjednoczone. Poza tym znaczny eksport ryb kierowany jest do innych krajów europejskich, a duńskie przetwory rybne cenione są na całym świecie. Część połowów wywozi się w stanie świeżym do krajów sąsiednich. Do większości krajów zachodnich i południowoeuropejskich mrożone ryby wysyłane są koleją. Duża, ciągle rosnąca część połowów jest przed wywozem przerabiana. Przetwórstwo ryb rozwinęło się bardzo po drugiej wojnie światowej. Polega na konserwowaniu i filetowaniu ryb. Zwłaszcza wywóz filetów silnie mrożonych przeżywa w ostatnich dziesięcioleciach dynamiczny rozwój. Na wywóz produkuje się również ryby wędzone, solone i marynowane. Nadwyżka połowów, a także niejadalne gatunki ryb przerabia się na mączkę rybną i kleje. Na mączkę zużywa się również odpady z filetowania i konserwowania. Produkcja mączki i odpady służą jako pokarm dla zwierząt futerkowych i są zużywane także w gospodarstwach rybackich (stawowych). Gospodarstw rybackich, hodujących przede wszystkim pstrągi, było od lat w Danii dość dużo. Po ostatniej wojnie sektor ten rozwinął się szczególnie dynamicznie. Obecnie takich gospodarstw rybackich jest ok. 650. Poza zaspokajaniem rynku wewnętrznego eksportują one zamrożone i paczkowane pstrągi do RFN i innych krajów Europy Zachodniej oraz do Stanów Zjednoczonych za ok. 100 min koron rocznie. W roku 1979 gospodarstwa rybackie odłowiły 16 tyś. t pstrągów, wartości 295 min koron.

odbiorcy-ryb

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Podróżne po Ojcowskim Parku Narodowym

    Podróżne po Ojcowskim Parku Narodowym

    Dla miłośników przyrody znajdzie się wiele ciekawych miejsc w Polsce. Jednym z nich jest oczywiście Ojcowski Park Narodowy położony jest w Dolinie Prądnika. Występuje tutaj około tysiąca gatunków rzadkich roślin naczyniowatych. Najpiękniejszymi wśród nich są między innymi brzozy ojcowskie, lilie złotogłów, wiśnie karłowate oraz polodowcowe obrazki plamiste. Fauna w Ojcowskim Parku Narodowym jest reprezentowana przez

  • Plusy i minusy zagranicznych wojaży

    Plusy i minusy zagranicznych wojaży

    Zarówno krajowe, jak i zagraniczne wycieczki wiążą się z pewnymi zaletami, ale także i wadami. W tym tekście przyjrzymy się jednak plusom i minusom zagranicznych wycieczek. Zaczniemy oczywiście od tych dobrych stron. Z pewnością pierwszym plusem jaki nam się nasuwa jest to, że podczas zagranicznych wycieczek mamy możliwość zobaczenia czegoś, czego nie ma nigdzie indziej.