|  | 

Flora i fauna afryki

Otwarte niebo nad Atlantykiem

Otwarte niebo nad Atlantykiem
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Tanie loty do USA ? Tak, już od marca 2008 tak będzie. Ministrowie transportu 27 krajów członkowskich UE zatwierdzili umowę “otwartego nieba” z USA. W wyniku liberalizacji przepisów, przewoźnicy zaczną walczyć o pasażerów, a to sprawi, że bilety lotnicze będą tańsze nawet o 1/3. Porozumienie ma bardzo duże znaczenie dla rynku lotniczego. Loty między Europą a Ameryką stanowią ok. 60% światowego ruchu lotniczego. Obecnie trasy transatlantyckie są zarezerwowane dla narodowych przewoźników. Po wejściu w życie nowych przepisów, wszystkie linie lotnicze z USA i UE będą mogły obsługiwać dowolną trasę między Stanami Zjednoczonymi a krajami Unii Europejskiej.
Do przewoźników transatlantyckich dołączą również tanie linie lotnicze . Wielka Brytania wnioskowała o późniejsze wejście umowy w życie. Linie lotnicze British Airways obsługują obecnie prawie połowę połączeń lotniczych pomiędzy USA a UE. Według obecnie obowiązujących przepisów z londyńskiego lotniska Heathrow można do USA latać tylko brytyjskimi liniami British Airways i Virgin Atlantic oraz amerykańskimi United Airlines i American Airlines.
Negocjacje pomiędzy ekspertami Komisji Europejskiej i USA trwały aż 4 lata. Obejmowały one także kwestie wzajemnego otwarcia się na inwestycje w sektorze lotniczym.

Inne artykuły o turystyce:

otwarte-niebo-nad-atlantykiem

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Zamki zwiedzając…

    Zamki zwiedzając…

    Turystyka, to nie tylko odpoczywanie w jednym miejscu. Turystyka to również podróże i zwiedzanie zamków, a osób to lubiących jest naprawdę wiele. Zamek w Bobolicach znajduje się w zachodniej części wsi i pochodzi prawdopodobnie z XIV wieku. Został on zniszczony przez Szwedów podczas potopu. Od XVII wieku warownia jest niezamieszkiwana. Dziś można zwiedzać ruiny baszty

  • Przeurocze opactwo benedyktynów w Tyńcu

    Przeurocze opactwo benedyktynów w Tyńcu

    Warte zobaczenia w Tyńcu jest z całą pewnością opactwo benedyktyńskie. Chociaż miejscowość podlega administracyjnie pod Kraków, to jest już uważana za odrębne miasto. Można podziwiać tutaj piękny przełom Wisły. Tyniec już ponoć w okresie kultury łużyckiej, spełniał funkcję osady obronnej. W późniejszym okresie pojawili się tutaj benedyktyni. Wybudowali oni opactwo, które odtąd oprócz charakteru obronnego