|  | 

Wakacje w górach 2012

Podróż do Egiptu

Podróż do Egiptu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Podróż do Egiptu z pewnością zachwyci te osoby, które interesują się kulturą arabską, które uwielbiają ciepły klimat, i gdzie zima nie ma miejsca. Oprócz świetnie przygotowanym atrakcji przez Egipcjan, możemy w tym gorącym kraju skorzystać z wielu innych rzeczy, które cieszą się popularnością wśród turystów. Podróżnicy są ciekawi wszystkiego, co mogą zobaczyć, dlatego dla osób, które pragną zobaczyć coś więcej, niż tylko plażę i hotel w Egipcie, proponuję zwiedzić Saharę, piramidy w Gizie, Dolinę Królów, gdzie znajdują się grobowce, pochowanych królów egipskich i zarządców Egiptu. To także świetna okazja na zapalenie sziszy przy wieczornych egzotycznych tańcach brzucha, to także okazja do zwiedzenia wiosek odciętych od cywilizacji, czy zwiedzenia miasta, gdzie roi się od handlarzy, którzy sprzedają głównie na targach ręczne wyroby, przyprawy, zioła, ubrania, kosmetyki, perfumy, figurki, czy biżuterię. Pamiętajmy jednak, że gościnność arabska oprócz tego, że jest nienaganna, rządzi się własnymi prawami. Szczególnie chodzi tutaj o handlarzy, którzy uparcie dążą do tego, aby sprzedać wystawiony przez nich towar. Napiwki są wymagane wszędzie, nawet za drobną pomoc. Jednak nie musimy ulegać namowom wszystkich tubylców, którzy chcą jak najwięcej uzyskać od turystów, którzy im chcąc nie chcąc ulegają.

podroz-do-egiptu

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Podróżne po Ojcowskim Parku Narodowym

    Podróżne po Ojcowskim Parku Narodowym

    Dla miłośników przyrody znajdzie się wiele ciekawych miejsc w Polsce. Jednym z nich jest oczywiście Ojcowski Park Narodowy położony jest w Dolinie Prądnika. Występuje tutaj około tysiąca gatunków rzadkich roślin naczyniowatych. Najpiękniejszymi wśród nich są między innymi brzozy ojcowskie, lilie złotogłów, wiśnie karłowate oraz polodowcowe obrazki plamiste. Fauna w Ojcowskim Parku Narodowym jest reprezentowana przez

  • Plusy i minusy zagranicznych wojaży

    Plusy i minusy zagranicznych wojaży

    Zarówno krajowe, jak i zagraniczne wycieczki wiążą się z pewnymi zaletami, ale także i wadami. W tym tekście przyjrzymy się jednak plusom i minusom zagranicznych wycieczek. Zaczniemy oczywiście od tych dobrych stron. Z pewnością pierwszym plusem jaki nam się nasuwa jest to, że podczas zagranicznych wycieczek mamy możliwość zobaczenia czegoś, czego nie ma nigdzie indziej.