|  | 

Wakacje w górach 2012

Podróż do Finlandii

Podróż do Finlandii
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Finlandia graniczy z Rosją, Norwegią oraz Szwecją. Prawie cały kraj składa się z wielu mniejszych wysepek, które tworzą państwo. Stolica kraju są Helsinki. Podróż do Finlandii jest dla tych osób, które pragną odpocząć i zrelaksować się na łonie natury, wśród bogatej roślinności, niezapomnianych widoków, w spokoju i ciszy, bez tłoczących się turystów. Finlandia należy do grupy krajów, które bogate są w największą ilość zbiorników wodnych – jezior, dlatego tez kąpiele w nieziemsko czystych wodach to jeden z wielu atutów tego pięknego kraju. Atrakcje turystyczne w związku z tak duża powierzchnią wodną w Finlandii związane są głównie ze sportami wodnymi, z których turyści i podróżnicy chętnie korzystają podczas urlopu. Do najbardziej atrakcyjnych miejsc w Finlandii należy Laponia oraz Pojezierze Fińskie. Dlatego w te rejony najwięcej przybywa podróżników z całego świata. Dla osób, które lubią klimat umiarkowany, i źle znoszą upały, Finlandia jest najbardziej odpowiednim miejscem do którego możemy wyjechać. Miasteczka w Finlandii są nastawione jak najbardziej na turystów, jest gdzie zjeść, gdzie się zatrzymać, co zwiedzić i co obejrzeć. Wszystko jednak zależy od nas, czy chcemy nasza podróż rozpocząć od wodnego świata i wysepek na których tętni życie, gdzie jest bujna roślinność, i gdzie możemy się wyciszyć.

podroz-do-finlandii

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Podróżne po Ojcowskim Parku Narodowym

    Podróżne po Ojcowskim Parku Narodowym

    Dla miłośników przyrody znajdzie się wiele ciekawych miejsc w Polsce. Jednym z nich jest oczywiście Ojcowski Park Narodowy położony jest w Dolinie Prądnika. Występuje tutaj około tysiąca gatunków rzadkich roślin naczyniowatych. Najpiękniejszymi wśród nich są między innymi brzozy ojcowskie, lilie złotogłów, wiśnie karłowate oraz polodowcowe obrazki plamiste. Fauna w Ojcowskim Parku Narodowym jest reprezentowana przez

  • Plusy i minusy zagranicznych wojaży

    Plusy i minusy zagranicznych wojaży

    Zarówno krajowe, jak i zagraniczne wycieczki wiążą się z pewnymi zaletami, ale także i wadami. W tym tekście przyjrzymy się jednak plusom i minusom zagranicznych wycieczek. Zaczniemy oczywiście od tych dobrych stron. Z pewnością pierwszym plusem jaki nam się nasuwa jest to, że podczas zagranicznych wycieczek mamy możliwość zobaczenia czegoś, czego nie ma nigdzie indziej.