|  | 

Wakacje w górach 2012

Podróże kulinarne

Podróże kulinarne
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Podróżując po świecie możemy zauważyć jak kultura i tradycja, oraz zasoby produktowe, występujące tylko na niektórych rejonach świata, mają wpływ na smak potrawy. Kuchnie w egzotycznych krajach są pełne przysmaków, egzotycznych napoi i owoców oraz warzyw. Dzięki temu możemy jeść rzeczy, których nie mamy w naszym kraju. Nawet banany w krajach arabskich smakują inaczej niż te które są przywożone do nas, do Polski, i dojrzewają na sklepowych półkach. Podróże kulinarne wzbogacają nas o nowa wiedzę, tym razem związaną z przygotowywaniem smacznych posiłków przez ludzi mieszkających setki i tysiące kilometrów od nas. Zdobyta wiedzę możemy wykorzystać również po powrocie w naszej kuchni, nie będą to identyczne w smaku potrawy, ale z pewnością smaczne. Dzięki podróżom kulinarnym możemy spróbować przetworów i wytworów ludzi, którzy przygotowują także tradycyjne dla nich dania przygotowane z tego co da im ziemia. Jest to niesamowite, bez konserwantów, chemii, utrwalaczy, zagęszczaczy, możemy spróbować serów, czy chleba pieczonego nad ogniem (podpłomyka). Niektórzy chwalą polską kuchnię, tradycyjny bigos, gołąbki, pierogi, zupy, a my zachwycamy się potrawami, które nie są na co dzień przygotowywane w kuchni. Jest to naturalne, nowości kulinarne często trafiają do gustu, i pieszczą podniebienie osób, które po raz pierwszy miały okazję spróbować czegoś innego.

podroze-kulinarne

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Podróżne po Ojcowskim Parku Narodowym

    Podróżne po Ojcowskim Parku Narodowym

    Dla miłośników przyrody znajdzie się wiele ciekawych miejsc w Polsce. Jednym z nich jest oczywiście Ojcowski Park Narodowy położony jest w Dolinie Prądnika. Występuje tutaj około tysiąca gatunków rzadkich roślin naczyniowatych. Najpiękniejszymi wśród nich są między innymi brzozy ojcowskie, lilie złotogłów, wiśnie karłowate oraz polodowcowe obrazki plamiste. Fauna w Ojcowskim Parku Narodowym jest reprezentowana przez

  • Plusy i minusy zagranicznych wojaży

    Plusy i minusy zagranicznych wojaży

    Zarówno krajowe, jak i zagraniczne wycieczki wiążą się z pewnymi zaletami, ale także i wadami. W tym tekście przyjrzymy się jednak plusom i minusom zagranicznych wycieczek. Zaczniemy oczywiście od tych dobrych stron. Z pewnością pierwszym plusem jaki nam się nasuwa jest to, że podczas zagranicznych wycieczek mamy możliwość zobaczenia czegoś, czego nie ma nigdzie indziej.