|  | 

Wakacje w górach 2012

Podróżne po Ojcowskim Parku Narodowym

Podróżne po Ojcowskim Parku Narodowym
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Dla miłośników przyrody znajdzie się wiele ciekawych miejsc w Polsce. Jednym z nich jest oczywiście Ojcowski Park Narodowy położony jest w Dolinie Prądnika. Występuje tutaj około tysiąca gatunków rzadkich roślin naczyniowatych. Najpiękniejszymi wśród nich są między innymi brzozy ojcowskie, lilie złotogłów, wiśnie karłowate oraz polodowcowe obrazki plamiste. Fauna w Ojcowskim Parku Narodowym jest reprezentowana przez ponad sześć tysięcy odmian. Na łąkach można spotkać sto trzydzieści cztery gatunki ptaków, co na tak małym obszarze rzadko ma miejsce. Sowy, dzięcioły, czaple, jastrzębie oraz bociany czarne są tylko niektórymi z tych pięknych ptaków. Niezwykle cenna jest również reprezentacja nietoperzy. Podłoże w Ojcowskim Parku Narodowym jest zbudowane z wapieni górnojurajskich, co miało wpływ na charakter gleby w Dolinie Prądnika. Zlokalizowanych jest tutaj prawdopodobnie około czterysta jaskiń oraz innych grot skalnych. W Dolinie Prądnika można spotkać liczne ostańce skalne, które nieraz dochodzą do stu metrów wysokości. Najbardziej znanymi zabytkami tego regiony natomiast są zamki w Pieskowej Skale oraz Ojcowie. Chcąc zaznać piękna przyrody należy koniecznie tutaj zaplanować swoją podróż.

Inne artykuły o turystyce:

podrozne-po-ojcowskim-parku-narodowym

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Plusy i minusy zagranicznych wojaży

    Plusy i minusy zagranicznych wojaży

    Zarówno krajowe, jak i zagraniczne wycieczki wiążą się z pewnymi zaletami, ale także i wadami. W tym tekście przyjrzymy się jednak plusom i minusom zagranicznych wycieczek. Zaczniemy oczywiście od tych dobrych stron. Z pewnością pierwszym plusem jaki nam się nasuwa jest to, że podczas zagranicznych wycieczek mamy możliwość zobaczenia czegoś, czego nie ma nigdzie indziej.

  • Rozrywki na zagranicznych wakacjach

    Rozrywki na zagranicznych wakacjach

    Podczas zagranicznych wakacji mamy do wyboru bardzo wiele różnorodnych rozrywek, które z pewnością nie jednemu przypadną do gustu. Zaczynając od tych hotelowych możliwości warto przede wszystkim wymienić zabawy wymyślane przez rezydentów. Możemy więc codziennie tańczyć przy basenie, brać udział w różnych konkursach i wiele więcej. Wszystko zależy oczywiście od konkretnych rezydentów i ich kreatywności. W